.
 
     

 

12 lipca 2006, Liban został zaatakowany z morza, lądu i powietrza przez armię Izraela. Ocenia się, że do dzisiaj zginęło ponad 1100 osób głównie kobiet, dzieci i starców. Tysiące rannych, setki tysięcy uciekinierów, zniszczone domy, mosty, szpitale...W niedzielę 30 lipca izraelczycy zamordowali śpiące dzieci w miejscowości Kana, na południu Libanu. Nastąpiła całkowita klęska humanitarna. Codziennie na Liban spadają bomby nawet te zawierające fosfor, zakazane przez prawo międzynarodowe.

A świat chełpiący się swoim zaangażowaniem w działania pokojowe? ...milczy.

Zobacz mapę ataków izraelskich w dniach 12-23 lipca 2006

Oficjalna rządowa strona internetowa oblężonego Libanu.
www.lebanonundersiege.gov.lb

Katastrofa ekologiczna. W wyniku celowych bombardowań elektrowni, portów i lotnisk zniszczono zbiorniki z mazutem i paliwami. Większość tych paliw przedostało się do morza.
Zobacz zdjęcia.

Powinieneś wiedzieć i widzieć więcej.
Oglądaj kanały telewizji arabskich: Al Jazeera, ANN, Al-Alam. Jeśli posiadasz odbiornik satelitarny, ustaw antenę na satelitę HOTBIRD 1,2,3,6,7A (13.0E) - tam znajdziesz te kanały telewizyjne. Jeśli posiadasz dekoder Cyfra, włącz kanał nr 270 dla Al Jazeera, nr 271 dla ANN, nr 272 dla AL-ALAM.
Co zrobić, gdy posiadasz telewizję kablową? Zadzwoń do operatora i poproś o włączenie tych kanałów. Masz przecież prawo wiedzieć i widzieć więcej! Powiadom sąsiadów o takich kanałach telewizyjnych.
Dostępne są też kanały telewizji internetowych np. Palestyńska TV w formacie RealVideo.
Jak oglądać? Pobierz z internetu i zainstaluj bezpłatny program RealPlayer , a następnie po zainstalowaniu kliknij ---> PSC-PNA

Al Jazeera

Future TV

 

strona uruchomiona przez Grzegorza Stańczyka w przypadku wątpliwości proszę o kontakt: biuro@stanczyk.com.pl, +48 606 831 832